KMR

Pyje të fshehura, ujëvara mbresëlënese… ja pse duhet ta vizitoni ishullin e Java-s
               Publikuar në : 17:51 - 24/07/18 |
mapo.al

Kur përmendim fjalën “ishull” gjithmonë na bie ndërmend dielli, rëra, oqeani dhe pemët e palmave.


Por sipas një studimi të bërë nga agjencia “Travel&Leisure” formula e vetme për përkufizimin e parajsës nuk ekziston.

Bazuar në aktivitetet, atraksionet natyrore, plazhet, ushqimi e mikpritja, mijëra udhëtim-dashës kanë votuar për ishuljt e tyre të preferuar në botë.

Mes shumë votash të dhëna për Hauain, Bora Boran apo Tahitin, ishulli indonezian Java mori vendin e parë.

Pamjet e mrekullueshme i shihni në fotogalerinë më poshtë:

Kjo është lista me renditjen e ishujve më të bukur në botë sipas studimit

<
>
4E815B8C00000578-0-image-a-10_1532326378345 4E8154D300000578-5981231-image-a-4_1532325363915 4E8154EC00000578-5981231-image-a-5_1532325369942 4E81550C00000578-5981231-image-a-6_1532325381410 4E81552C00000578-5981231-image-a-1_1532325325555 4E81551600000578-5981231-image-a-3_1532325357657 4E81553800000578-5981231-image-a-2_1532325339956


Etiketa: , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas