Bota

Putin dhe presidenti kinez sfidojnë njëri tjetrin në kuzhinë, ja kush është triumfuesi

jatë një vizitë në qytetin lindor të Rusisë në Vladivostok, presidenti Kinez Xi Jinping u sfidua që të zbulonte aftësitë e tij në kuzhinë. Ishte Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ai i cili pas një bisedë të gjatë me homologun kineze, e ftoi këtë të të fundit të zbulonte edhe talentin e tij në kuzhinë.
Pasi të dy vendosën përparëset e gatimit filluan sfidën në stilin rus, për të përgatitur petullat e quajtura “blin”.
Edhe pse surprizues ishte Xi ai që fitoi sfidën në “territorin” e Putin.


PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas