Bota

Putin dhe presidenti kinez sfidojnë njëri tjetrin në kuzhinë, ja kush është triumfuesi


               Publikuar në : 18:40 - 11/09/18 |
mapo.al

jatë një vizitë në qytetin lindor të Rusisë në Vladivostok, presidenti Kinez Xi Jinping u sfidua që të zbulonte aftësitë e tij në kuzhinë. Ishte Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ai i cili pas një bisedë të gjatë me homologun kineze, e ftoi këtë të të fundit të zbulonte edhe talentin e tij në kuzhinë.
Pasi të dy vendosën përparëset e gatimit filluan sfidën në stilin rus, për të përgatitur petullat e quajtura “blin”.
Edhe pse surprizues ishte Xi ai që fitoi sfidën në “territorin” e Putin.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas