Aktualitet

Punimet në rrugë, ja si devijon kalimi i makinave në aksin Maminas-Sukth-Shkozet


               Publikuar në : 20:42 - 22/06/18 |
mapo.al

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton se sot (e premte) në orën 23:00 do të hapet kalimi në aksin Maminas-Sukth-Shkozet, pjesë e autostradës Tiranë-Durrës, ku po kryen punime për rehabilitimin e segmenteve të dëmtuara.


ARRSH njofton se për shkaqe të paparashikuara përmbyllja e punimeve në aksin Maminas-Sukth-Shkozet ka tejkaluar afatin e përcaktuar.

Rrjedhimisht, nuk është kryer hapja e kalimit, siç ishte paralajmëruar, për të garantuar kalimin e sigurtë të mjeteve.

ARRSH u kërkon ndjesë qytetareve dhe njofton se hapja e kalimit do të realizohet sonte, ora 23:00. Deri në orarin e hapjes, mjetet duhet të përdorin rrugët alternative.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas