Kronika

Publikohen pamjet e reja, ja momenti i rrëzimit të urës në Xhenova
               Publikuar në : 17:18 - 20/08/18 |
mapo.al

Momenti i rrëzimit të Urës Morandi në Xhenova është fiksuar në kamerat e sigurisë në pamjet e shpërndara sot nga Guardia di Finanza.


Në video është pjesa e daljes nga ishulli ekologjik i rrugës, ku dhe është kapanoni i fabrikës së riciklimit e cila u prek pjesërisht nga rrëzimi i urës. Nga tragjedia humbën jetën 41 persona, mes tyre dhe dy shqiptarë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas