Kronika, Kryesore

Publikohen pamjet e reja, ja momenti i rrëzimit të urës në Xhenova

Momenti i rrëzimit të Urës Morandi në Xhenova është fiksuar në kamerat e sigurisë në pamjet e shpërndara sot nga Guardia di Finanza.

Në video është pjesa e daljes nga ishulli ekologjik i rrugës, ku dhe është kapanoni i fabrikës së riciklimit e cila u prek pjesërisht nga rrëzimi i urës. Nga tragjedia humbën jetën 41 persona, mes tyre dhe dy shqiptarë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas