KMR

Pse vdesin femrat t’u thuash shpirt? Zbulohet çfarë përjetojnë kur e dëgjojnë

Fjalët e ëmbla janë shumë të rëndësishme për një femër pasi jo vetëm i bëjnë ato të ndihen mirë dhe të dashuruar, por kanë edhe një efekt madhor psikologjik.


Sipas një studimi të fundit të botuar në Elite Daily, thuhet se truri i femrës në momentin që i thua këtë fjalë, prodhon një lloj kimikati të quajtur “oksitoksinë”, që ka një efekt shumë pozitiv tek ato.

Ky kimikat çliron shumë energji negative dhe i bën femrat më pak të stresuara.

Mendja e tyre do të punojë pozitivisht dhe sjellja e saj kundrejt jush do të jetë më e pëlqyeshme.

Kjo fjalë ka efekt më shumë se të gjitha përkëdheljet e tjera verbale pasi do të krijojë një afrueshmëri të menjëhershme midis personit që shprehet dhe femrës të cilës i dedikohet.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas