Kryesore

Pse po ikin njerëzit? Rama: Nuk ka qeveri dhe fuqi në tokë që t’ua bëjë Shqipërinë, Gjermani
               Publikuar në : 11:25 - 26/09/18 |
mapo.al

TIRANË “Nuk jemi më një vend i mbyllur”, iu përgjigj kryeministri Rama, shqetësimit të një qytetareje në Facebook se njerëzit po emigrojnë dita ditës.  Ai pranoi se sot me shumë po ikin sesa po vijnë, por shtoi se kjo është koha në të cilën jetojmë.


“Nuk jemi anëtar në BE dhe nuk kemi akses në tregun e punës…”, tha ai. Ai shtoi edhe në një vend si Kroacia brenda një viti kanë ikur më shumë sesa Shqipëria.

Kryeministri shtoi gjithashtu se shifrat e ikjes nga Shqipëria janë probagandë

“Nuk ka qeveri dhe fuqi në tokë që t’ua bëjë Shqipërinë Gjermani sot dhe tu japë mundësitë që mund tu japë Gjermania sot…”, shtoi ai.


Etiketa: , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. ti shqiperin e bere gremin dhe pa njerz e ler ta ben gjermani.po e ke ber bansa banda si banda frrok,ndok dhe me e reja banda rraja -balla.

    Përgjigju ↓
Pas