Kryesore

Provimi i Maturës: Teza e Matematikës del dy orë para mbarimit të testit

Rreth 37 mijë maturantë në të gjithë vendin kanë zhvilluar sot provimin e tretë të Maturës Shtetërore atë të Matematikës.

Por teza e Maturës më herët është shpërndarë në rrjetet sociale sesa ka përfunduar në duart e maturantëve.Ndërkohë  deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boçi ka publikuar në Facebook tezën e provimit ku shkruan se ministria më mirë të heshtë e të fillojë të bëjë punë e jo propagandë boshe.

Postimi i Boçit 

Ja dhe testi i matematikës sot!
Të presim cfarë do na thotë Ministrja.
Unë them më mirë të heshtë e të fillojë të bëj punë e jo propagandë boshe.

testitesti1testi2testi3testi4testi5testi6testi7testi8

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas