fbpx

Kryesore

Protesta, Veliaj: Qyteti do triumfojë mbi barbarinë!

               Publikuar në : 14:22 - 15/11/18 |
mapo.al

Pas lëndimeve të disa punonjësve të policisë në protestën e mbajtur nga banorët e Astirit, ka reaguar kryetari i Bashkise, Erion Veliaj.


Përmes një postimi në “Facebook”, Veliaj shkruan se qyteti i Tiranës do të triumfojë përballë barbarisë.“Mirënjohje të thellë policëve bashkiakë për qytetarinë e treguar përballë partisë së dhunës, hurit e zjarrit! 🙏Shërim të shpejtë oficerëve të plagosur!Si tek Lodrat, Sheshi Skënderbej dhe Pazari i Ri, puna do e mundë dhunën, dhe qyteti do triumfojë mbi barbarinë! Ta harrojnë, Tirana nuk ndalet më!”, shruan Veliaj.Etiketa: , , ,

Pas