Kryesore, Politika

Protesta, Veliaj: Qyteti do triumfojë mbi barbarinë!

Pas lëndimeve të disa punonjësve të policisë në protestën e mbajtur nga banorët e Astirit, ka reaguar kryetari i Bashkise, Erion Veliaj.

Përmes një postimi në “Facebook”, Veliaj shkruan se qyteti i Tiranës do të triumfojë përballë barbarisë.“Mirënjohje të thellë policëve bashkiakë për qytetarinë e treguar përballë partisë së dhunës, hurit e zjarrit! 🙏Shërim të shpejtë oficerëve të plagosur!Si tek Lodrat, Sheshi Skënderbej dhe Pazari i Ri, puna do e mundë dhunën, dhe qyteti do triumfojë mbi barbarinë! Ta harrojnë, Tirana nuk ndalet më!”, shruan Veliaj.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas