Bota

Protesta të dhunshme në Selanik dhe Pire
               Publikuar në : 22:52 - 18/09/18 |
mapo.al

Selaniku dhe zona e Pireut në Greqi u përfshinë nga protesta të dhunshme mbrëmjen e 18 shtatorit, ku ka pasur edhe përplasje me policinë.


Tubimi u zhvillua në përkujtim të 34-vjecarit Pavlos Fyssas, i vetëshpallur si anëtar i Agimit të Artë, i cili u vra 5 vjet më parë.

Gjatë protestës një 19-vjeçar mbeti i plagosur, pasi u godit në fytyrë me sende të forta, ndërkohë që qëndronte ulur ne një stol.

Në Pire, një grup individësh të panjohur i vunë zjarrin koshave, hodhën bomba molotov dhe gurë kundër policisë, por kjo e fundit u përgjigj me gaz lotsjellës.

Skena të ngjashme u zhvilluan edhe në Selanik, ku një grup të rinjsh të maskuar sulmuan policën që ruante zyrat e Syrizas.

<
>
epeisodia-new_main01 ep-peir03 ep-peir04 ep-peir05 ep-peir06 ep-peir08 ep-thes02


Etiketa: , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas