Politika

Protesta, Berisha publikon mesazhin: Si po kërcënohen studentët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:36 - 07/12/18 |
mapo.al

I ashpër ka qenë reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me protestën e studentëve, ndërsa sulmon qeverinë ‘Rama’.


Në një postim në ‘Facebook’ Berisha shkruan se studentëve po u bëhet presion. Deputeti demokrat ka postuar një mesazh të një studenti të universitetit Aleksandër Moisiu, i cili shkruan se kanë marrë kërcënime nga Rektorati.


MESAZHI TEK BERISHA
Pseudo intelektuale, zyrtare, mercenare kercenojne dhe ju bejne presion studenteve!
Studentet denoncojne pseudo intelektuale, zyrtare, mercenare ne Universitetet e Elbasanit, Durresit, Shkodres dhe Fakultetin e Drejtesise ne Tirane qe ju bejne presion dhe i kercenojne.


Studentet denoncojne mediat se po censurojne protesten e tyre de fakto nje revolucion i vertet demokratik kunder Kakistokracise!


Lexoni mesazhet e tyre.
Ju bej thirrje studenteve te kerkojne largimin urgjent te ketyre mercenareve, pseudopedagove dhe zyrtareve vasal nga universititet dhe fakultetet e tyre. Ata jane segmente me te kalbura dhe te korruptuara te regjimit te Kakistokracise (Kakistos ne greqishten e lashte me i keqi). sb

Pershendetje Doktor Jam nje student ne universitetin Aleksander Moisiu ne Durres, dhe sot gjatë kohes qe lajmeruam nje proteste paqesore nga studentet Rektoria dhe dekanet na kercenuan me mungesë dhe mos lejimin e futjes ne provimet e kolegiumeve ju lutem shperndaje anonim se kta te pijn gjakun
faleminderit per mbeshtetjen tuaj zoti berisha por mediat kryesore censuruan protesten dhe po behen percarje dhe kercenime nga pedagoge dhe elemente studentore partiake flm nese e beni publike
kjo po ndodh tek fakulteti im i Drejtesisë.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas