Bota

Propozimi i Trump: Ja ku preferoj ta takoj Kim Jong un

Presidenti amerikan, Donald Trump përmendi sot qytezën Panmunjom, në kufirin mes dy Koreve, si vendtakimin e mundshëm për samitin historik me liderin koreano-verior, Kim Jong Un.

”Shtëpia e Paqes’ në kufirin mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut a nuk do të ishte një zonë më përfaqësuese, më e rëndësishme dhe më e qëndrueshme se një shtet i tretë? Thjesh po bëj një kërkesë!”, shkruan Trump me afrimin e këtij takimi që pritet të mbahet deri në muajin qershor.PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas