Bota

Propozimi i Trump: Ja ku preferoj ta takoj Kim Jong un
               Publikuar në : 20:22 - 30/04/18 |
mapo.al

Presidenti amerikan, Donald Trump përmendi sot qytezën Panmunjom, në kufirin mes dy Koreve, si vendtakimin e mundshëm për samitin historik me liderin koreano-verior, Kim Jong Un.


”Shtëpia e Paqes’ në kufirin mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut a nuk do të ishte një zonë më përfaqësuese, më e rëndësishme dhe më e qëndrueshme se një shtet i tretë? Thjesh po bëj një kërkesë!”, shkruan Trump me afrimin e këtij takimi që pritet të mbahet deri në muajin qershor.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas