Kryesore

Prokuroria kërkon burg për 11 protestues, zbardhet dëshmia prekëse brenda sallës

               Publikuar në : 12:01 - 04/04/18 |
mapo.al

Vijon seanca për masën e arrestit për 23 personat e arrestuar për Rrugën e Kombit.


Prokuroria ka lexuar kërkesën për 23 persona, ku mësohet se ka kërkuar arrest me burg për 11 prej tyre, 5 arreste shtëpie, ndërsa për 7 të tjerët detyrim paraqitje.

Policia mori masa të jashtëzakonshme për mbarëvajtjen normale të seancës, duke angazhuar gati 1 mijë efektivë.

Ndërkohë, kreu i PD Lulzim Basha publikoi dëshminë e një prej të arrestuarve.

STATUSI I BASHES
Deshmi nga gjyqi me dyer te mbyllura!

Nga salla e gjyqit tani mund te sigurohen vetem audio. Urdhri politik eshte kunder transparences!

Florin Onuzi me 3 femije te vegjel, pa asnje te ardhur. 
Avokati deshmon se ka patur terror ndaj femijeve gjate arrestimit. Florini protestoi per femijet e tij. Tani s’ka askend kush kujdeset per femijet.

Audio e avokatit te Florin Onuzit.

“Ka dalë se s’ka me ngrënë, as thesin e miellit. Po e them para gjykatës këtu. Nga këta klientë që unë përfaqësoj unë jam vullnetar që t’i mbroj pa asnjë interes, dhe pa asnjë lek. Sepse këta nuk kanë bukë. Sepse unë kam parë një padrejtësi. Nuk flas të mbush xhepin me lek. Flas kështu sepse shoh padrejtësi. Kjo padrejtësi duhet të vihet në vend nga trupi gjykues. Ndalimi është i paligjshëm.”


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas