fbpx

Teknologji

Probleme për Facebook dhe Instagram, ‘fiken’ për disa përdorues

               Publikuar në : 15:41 - 20/11/18 |
mapo.al

Si Facebook-u ashtu edhe Instagrami kanë pasur probleme për minuta të tëra duke pasur shkëputje të herëpashershme, që nuk lejonin disa përdorues që të logohen dhe të vijojnë normalisht “punën” e tyre në këto rrjete sociale.


Përdorues të shumtë thanë se, drejtimi për në faqen kryesore të Facebook-ut tregonte vetëm një mesazh “shërbimi i padisponueshëm”. Dhe përdoruesit e Instagram-it zbuluan se shërbimi i uebit nuk hapej, megjithëse aplikacioni duket se po funksiononte.Nuk është e qartë nëse dy ndërprerjet ishin të lidhura, edhe pse ato janë të dyja pjesë e rrjetit të gjerë të kompanive të Facebook.Etiketa: , , ,

Pas