Kryesore, Sociale

Problem teknik në doganën greke, radhë të gjata në Kakavijë

Pasditen e sotme janë krijuar radhë të gjata në kufirin shqiptaro-grek, në doganën e Kakavijës.


Shkak për këtë është bërë një defekt në sistemin kompjuterik të doganës greke, që ka bllokuar procesimin e dokumentacionit.

Sipas burimeve, pala greke ka hasur në një defekt të sistemit kompjuterik që bën identifikimin e mjeteve.

Qindra emigrantë shqiptarë kanë mbetur në radhë, në pritje që të riparohet defekti dhe të rifillojë puna për kalimin drejt tokës greke.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas