Kryesore

Problem teknik në doganën greke, radhë të gjata në Kakavijë


               Publikuar në : 18:05 - 18/08/18 |
mapo.al

Pasditen e sotme janë krijuar radhë të gjata në kufirin shqiptaro-grek, në doganën e Kakavijës.


Shkak për këtë është bërë një defekt në sistemin kompjuterik të doganës greke, që ka bllokuar procesimin e dokumentacionit.

Sipas burimeve, pala greke ka hasur në një defekt të sistemit kompjuterik që bën identifikimin e mjeteve.

Qindra emigrantë shqiptarë kanë mbetur në radhë, në pritje që të riparohet defekti dhe të rifillojë puna për kalimin drejt tokës greke.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas