Kryesore, Sport

Pritje legjendare në ‘Champs-Elysees’, 500 mijë tifozë i urojnë kështu mirëseardhjen ekipit kampion

Rreth 500 mijë francezë mbushën Champs-Elysees pasditen e së hënës, ku pritën heronjtë e tyre, të cilët rikthyen në Francë Kupën e Botës pasi mundën Kroacinë 4-2 në finalen e Botërorit një ditë më parë.


Një festë e jashtëzakonshme pushtoi Francën një ditë më parë, ndërsa ajo ka vazhduar gjatë dhe ende nuk është mbyllur.

Ndërkohë, heronjtë francezë kanë zbritur në tokën e tyre të cilën e kthyen në “çatinë e botës” një ditë më parë pas triumfit në Rusi.

<
>
w12 w11 w10 w9 w8 w7 w6 w5 w4 w3 w2 w1 fffffff-1-800x450
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas