Kryesore

Pritje legjendare në ‘Champs-Elysees’, 500 mijë tifozë i urojnë kështu mirëseardhjen ekipit kampion


               Publikuar në : 19:37 - 16/07/18 |
mapo.al

Rreth 500 mijë francezë mbushën Champs-Elysees pasditen e së hënës, ku pritën heronjtë e tyre, të cilët rikthyen në Francë Kupën e Botës pasi mundën Kroacinë 4-2 në finalen e Botërorit një ditë më parë.


Një festë e jashtëzakonshme pushtoi Francën një ditë më parë, ndërsa ajo ka vazhduar gjatë dhe ende nuk është mbyllur.

Ndërkohë, heronjtë francezë kanë zbritur në tokën e tyre të cilën e kthyen në “çatinë e botës” një ditë më parë pas triumfit në Rusi.

<
>
w12 w11 w10 w9 w8 w7 w6 w5 w4 w3 w2 w1 fffffff-1-800x450


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas