Kronika

Pritet në qafë me motosharrë 40-vjeçari

fan mirditeNjë sherr pronësie për pak sa nuk ka përfunduar në një tragjedi. Tre persona, dy të familjes Bajraktari dhe një i familjes, Përndoca janë konfliktuar pasditen e sotme.

Policia e Lezhës ka bërë të ditur se, në orën 17:40, me anë të një telefonate policia ka marrë informacionin për një konflikt midis tre personave në fshatin Domgjon, komuna Fan, Mirditë.Sipas policisë, Pashk Përndoca, rreth 40 vjeç së bashku me djalin e tij Ndue Përndoca për motive pronësie janë konfliktuar me Pashk Bajraktarin, 48 vjeç.

Në sherr e sipër, Pashk Përndoca ka goditur Bajraktari me një levë duke e dëmtuar lehtë, ndërsa ky i fundit me një motorrsharrë ka dëmtuar në qafë Përndocën.

Si pasojë kanë mbetur të dëmtuar të dy edhe Bajraktari dhe Përndoca dhe ky i fundit është dëmtuar rëndë dhe është nisur drejt spitalit Ushtarak të Tiranës.

Menjëherë shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po vijojnë hetimet.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas