Bota

Prindërit e Melania Trump marrin shtetësinë amerikane

Viktor dhe Amalija Knavs, prindërit e Melania Trump, tanimë janë zyrtarisht shtetas amerikanë.

Prindërit e Zonjës së Parë morën shtetësinë të enjten, njoftoi avokati i tyre i imigracionit, Michael Wildes.Viktor dhe Amalija Knavs kanë jetuar në Shtetet e Bashkuara me karta të gjelbërta .

Gjithsesi ende nuk dihet nëse ata janë shtetas të përhershëm të SHBA.

Viktor dhe Amalija Knavs, 73 dhe 71 vjeç, përkatësisht, janë në pension, dhe ata mbajnë kontakte të rregullta me familjen Trump.

LEXO DHE :  Iu sekuestrua pasuria, Adriatik Llalla ankimon vendimin

Gjithsesi duhet kujtuar se Donald Trump ka qenë kundër politikës së marrjes së shtetësisë, i ashtuquajtur “zinxhir familjar” që nënkupton, kur një person nga familja është shtetas amerikan, ai mund të bëjë bashkim familjar, në mënyrë që pjesëtarët e tjerë të familjes të bëhen shtetas amerikanë./ I.M-Dritare.net

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas