Sport

Prezantuesja e ‘zjarrtë’ që ‘ndez’ transmetimet e ‘Serisë A’…


               Publikuar në : 19:46 - 04/12/18 |
mapo.al

Diletta Leotta vijon të shkëlqejë si “kapitene” e skuadrës së transmetimit të DAZN, që ka të drejtën ekskluzive për disa nga ndeshjet e kampionatit italian të futbollit.


26-vjeçarja nga Catania është drejtuese e superskuadrës DAZN, që do të mbulojë transmetimin e ndeshjeve, por edhe emisionet para dhe pas takimeve. Bukuroshja italiane, Diletta Leotta u bë e njohur te Sky me prezantimin e motit dhe më pas me drejtimin e disa programeve sportive.

26-vjeçarja shoqërohet shpesh nga yje të futbollit si Luis Figo, Paolo Maldini dhe Andriy Shevchenko, që të pasurojnë komentin me opinionet e tyre mbi takimet.

Diletta Leotta është një “goditje” e vërtetë për DAZN, pasi bëhet fjalë për një nga vajzat më të preferuara të ekraneve sportive, që do të tërheqë audiencë.

<
>
auto_01-11543943920 auto_01-91543943951 auto_02-11543943921 auto_02-91543943917 auto_03-11543943922 auto_03-101543943920 auto_04-91543943919 auto_05-11543943924 auto_05-101543943919 auto_06-11543943945 auto_06-71543943918 auto_09_11543943918 auto_20-11543943950 auto_071543943921 auto_091543943922 auto_101543943922 auto_111543943945 auto_121543943946 auto_131543943925 auto_141543943923 auto_151543943947 auto_161543943947 auto_171543943948 auto_181543943949 auto_191543943950 auto_211543943952


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas