Aktualitet

Prezantohet projekti i Piramidës, Veliaj: Ja si do duket godina pas…
               Publikuar në : 13:42 - 16/05/18 |
mapo.al

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i mbështetur edhe nga kryeministri i vendit, Edi Rama kanë prezantuar sot projektin e ri të Piramidës.


“Ky është një projekt i cili do ndryshojë rrënjësisht godinën aktuale”,- tha kryebashkiaku Veliaj.

“Piramida aktuale është e mbyllur dhe kjo ndodh për shkak të xhamit reflektues të errët.

Ideja e parë është të hapim piramidën duke përdorur xhama transparentë. Gjithashtu duhen hapur xhamat dhe dyert që gjithkush të futet.

Duam gjithashtu të vendosim gjelbërim në majë të saj”,- tha një prej arkitektëve të projektit.

<
>
SONY DSC
Tirana.original.38629 pyramid-tirana-international-center-culture-albania-july-capital-albania-43416019 projeketi-1 piramida-shkaterrim-433x300 piramida-ne-tirane piramida-e-re-2 piramida-e-re-1-e1526468022766 piramida-enver-hoxha SONY DSC Piramida_Tiranë piramida_ditaveres piramida_1522796741-1674232 Piramida piramida (2) piramida (1) MLI9281 l_9e4bae4631c97a100df1b9ad6587e292 hoxha-mu 14343188347_c98eb6f75a_b 3217856979_97526233cf_b 1526469403_piramidaere1e1526468022766 1448232537ef1c0d583c1dc2a24af18fa1b5dc7dfb 21_visit_Pyramid_tirana 5531b68c-709d-43e0-9d87-f473d3562270-istock-861286838 7-33 piramida_ditaveres


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas