Teknologji

Prezantohet Apple Watch Seria 4… ja risitë e saj…


               Publikuar në : 22:35 - 12/09/18 |
mapo.al

Apple është duke mbajtur konferencën e radhës përmes së cilës shpalos produktet e saj më të reja. Ka prezantuar edhe orën më të re që quhet “Series 4”, dhe ka 30 për qind ekran më të madh se paraardhësi i saj.


Kjo është krijuar nga kristali qeramikë dhe safire, raporton Reuters. Me modelin e ridizajnuar ajo do të jetë dy herë më e shpejtë.

Kjo orë mban një çip që detekton kur një person rrëzohet, dhe ajo mund të bëjë një thirrje emergjente pasi të jetë detektuar rrëzimi i personit.

“Series 4” gjithashtu mund të detektojë rrahjet e çrregullta të zemrës dhe rrahjet e ulëta të zemrës. Cook ka thënë gjithashtu se orët e mençura të Apple janë numër një në botë.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas