Kryesore

Presidentja kroate me gusto, ja garderoba e zgjedhur për në Shqipëri


               Publikuar në : 18:04 - 22/07/18 |
mapo.al

Pas marrjes së titullit  si qytetare nderi nga Këshilli Bashkiak i Beratit, presidentja kroate Kolinda Kitaroviç është pritur edhe në bashkinë e Tiranës, ku kryebashkiaku Erion Veliaj i ka dhënë “Çelësin e qytetit”.


Veliaj vlerësoi rolin që Kroacia ka luajtur dhe po luan për një politikë me dyer të hapura për rajonin e Ballkanit, si zëdhënëse e përparimit tonë drejt BE-së. Ndërsa presidentja kroate u shpreh e surprizuar nga ndryshimet që ka pësuar Tirana, si dhe u shpreh pozitivisht për mundësitë e bashkëpunimit.

Më pas, si shumë personalitete që vizitojnë Tiranën, presidentja Kitaroviç dhe kryebashkiaku Veliaj në mënyrë simbolike të miqësisë, mbollën edhe një pemë në lulishten “Europa”, pranë sheshit “Skënderbej”.

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Kitaroviç tregon se është një grua me shije, pasi i ka dhënë një rëndësi të veçantë pamjes së jashtme dhe veshjes së saj. Në takimin me kryetarin e bashkisë ajo ndërroi dy herë veshjen. Në godinën e bashkisë u paraqit me kostum, ndërsa në dalje kur edhe do të mbillte një pemë, ajo kishte veshje tjetër.

Kishte ndryshuar jo vetëm bluzën, por edhe këpucët. Ndryshimi i veshjes së saj ra në sy edhe në takimet që pati ditën e djeshme. Pasi ndryshe ishte veshja me presidentin Meta dhe ndryshe ishte në Parlament, ndërsa në takimin në qytetin e Durrësit kishte veshje më sportive.

 

<
>
49ca9b9a-0d66-43c6-aae0-a69357853b6d 91e93225-7b54-4c73-beb1-ff3084dfeb93 852574a4-9d6d-4687-94dd-b31d201b25bc 93639369-82bc-4f1e-9f1b-6585531fd679 e1d2aeec-2bda-4294-8481-ce4717dba999 presidentja-e-kroacise-e1532112489359-844x445 Veliaj-gjate-takimin-me-Presidenten-Kroate-1 Veliaj-gjate-takimin-me-Presidenten-Kroate-4


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas