Presidentja kroate flet pas kualifikimit: Kombi ynë ka të drejtë të festojë…!

Kryesore               Publikuar në : 02:18 - 08/07/18 |
enton palushi

Pas fitores së madhe kundër Rusisë dhe prekjes së gjysmëfinales të Botërorit, presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitarovic e cila ishte e pranishme në stadium, i ka uruar futbollistët dhe popullin kroat.


“BRAAAAAAAVVVVOOOOOOO VAAAAAATREEEEEEENIIIII!!!! (të zjarriti)”,- ka shkruar ajo në facebook.

“Krenar me kombin tonë, puthe stemën në fanellën tuaj, në Adriatik dhe në Savë, në Danub dhe Dravë, le të festohet tërë natën”,- ka shkruar më pas ajo.

Kroacia në gjysmëfinale do të përballet me Anglinë.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas