Kryesore, Rusi 2018, Sport

Presidentja kroate flet pas kualifikimit: Kombi ynë ka të drejtë të festojë…!

Pas fitores së madhe kundër Rusisë dhe prekjes së gjysmëfinales të Botërorit, presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitarovic e cila ishte e pranishme në stadium, i ka uruar futbollistët dhe popullin kroat.

“BRAAAAAAAVVVVOOOOOOO VAAAAAATREEEEEEENIIIII!!!! (të zjarriti)”,- ka shkruar ajo në facebook.“Krenar me kombin tonë, puthe stemën në fanellën tuaj, në Adriatik dhe në Savë, në Danub dhe Dravë, le të festohet tërë natën”,- ka shkruar më pas ajo.

Kroacia në gjysmëfinale do të përballet me Anglinë.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas