Bota

Presidenti ‘rilindas’ braktis rezidencën dhe hap dyert: Shihni si kanë jetuar në luks


               Publikuar në : 06:36 - 28/12/18 |
mapo.al

Meksikanët kanë vërshuar për të parë rezidencën luksoze ku kanë jetuar presidentët e vendit.


Presidenti majtist, Andres Manuel Lopez Obrador, ka hapur dyert e pallatit presidencial pas 80 vitesh. Ai thotë se nuk do jetojë në këtë rezidencë, e cila do kthehet në qendër kulturore.

Presidenti thotë se do jetojë në një lagje normale.

Banorët e Meksikës thonë se kanë mbetur të habitur nga pallati ‘Los Pinos’, duke e krahasuar me Versajën.

Andres Manuel Lopez Obrador thotë se do të ‘rilindë’ Meksikën. Ai i bëri komentet gjatë inaugurimit, ku tha se qeveritë neo-liberale kanë lënë pas një trashëgimi katastrofike.

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas