Sport

Presidenti Putin shpërndan dekoratat për heronjtë e Botërorit
               Publikuar në : 22:37 - 28/07/18 |
mapo.al

Vladimir Putin ka nderuar sot përfaqësuesen ruse për paraqitjen e shkëlqyer që kanë bërë në këtë Botëror. Dekoratat nga presidenti i mori vetëm trajneri Çerçesov, portieri Akinfefv dhe mbrojtësi Ignasheviç.


Ndërsa për të gjithë lojtarët e tjerë Putin u dha nga një letër mirënjohjeje. Ndërkoh ka folur edhe trajneri Çerçesov për portierin Akinfev duke thënë: “Ai na ka shpëtuar në shumë raste në fushën e lojës”. Ndërkohë ai vazhdon më tej duke thënë: “Nuk e kemi bërë këtë për dekoratat, por për të përfaqësuar sa më denjësisht vendin tonë.”


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas