Arkiva 2

Presidenti Meta vizitë zyrtare në Firence

Presidenti Ilir Meta, ndodhet për një vizitë zyrtare në Firence, ku është takuar me kreun e bashkisë së qytetit italian.


Meta, i shoqëruar edhe nga Kardinali Ernest Troshani, bën me dije se në fokus të këtij takimi ka qenë pikërisht bashkëpunimi mes dy popujve.

“Sot pata kënaqësinë e madhe të vizitoj së bashku me Kardinalin tonë Ernest Troshani, Kryetarin e Bashkisë së Firences, Nardelli.

Pallati i vjetër me historinë e madhe dhe bukurinë e rrallë na bashkon për të sotmen dhe të ardhmen e popujve tanë.

Firenze është kryeqyteti i kulturës europiane, që i përkasim ne shqiptarët. Ky bashkëpunim konkret do të vazhdojë dhe së shpejti Kryetari Nardella do të rikthehet në Shqipëri”,- shkruan Meta.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas