Kryesore, Politika

Presidenti Meta nuk dekretoi ligjin për Teatrin, vjen reagimi i parë nga PD

Pas lajmit zyrtar ku mësohet se presidenti Ilir Meta nuk dekreton ligjin për shembjen e Teatrit, duke e kthyer në Kuvend për rishqyrtim, ka ardhur reagimi i parë nga radhët e PD.


Deputeti Tritan Shehu në një postim të bërë në Facebook, e ka cilësuar këtë vendim të Metës, si racional e të përgjegjshëm.

Postimi i plotë

“Nje vendim racional e i pergjegjshem i Presidentit Meta, shume mire i argumentuar ky, per te kthyer ne Kuvend ligjin arbitrar, klientelist, qe godet vlerat tona kombetare, vecanerisht ato te lidhura me trashegimine Perendimore e Italiane, fatkeqesisht dhe aktualisht te paketa keto ne vendin tone.
Nje ligj ky qe jo vetem na largon nga Europa per varferimin e ketyre trashegimive, por edhe pse bije ndesh me parimet e BE, te pranuara nga ne.
Debati perseri eshte i hapur tashme!”.

 

PasPara

1 koment

  1. Gagacit Tritan nuk i merret vesh asnje llaf, akoma ka ne goje prasin qe i rrasen ne Lushnje, kerkon nje te dyte por ne vend tjeter.
    Trashegimni italiane??????
    Ndertese per “Dopo Lavoro” per ushtaret italiane ne kohen e luftes se dyte boterore, ndertuar me pupulit dhe eternit qe sot nuk perdoren me as per stallat e kuajve.
    Burri tranvestites Mona ktheu ligjin, por heren e dyte kur te vendose Prlamenti sipas Kushtetutes i rruan trapin, hyn ne fyqi dhe pa firmen e fshatarit nga Cepani i Skraparit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas