Kryesore

Presidenti Meta mbledh Këshillin e Sigurisë, Rama e Xhafaj takim në zyrën e tij…
               Publikuar në : 17:04 - 16/05/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama dhe ministri Fatmir Xahfaj po zhvillojnë një takim me presidentin Ilri Meta, në ambientet e presidencës, në kuadër edhe të mbledhjes së radhës së Këshillit të Sigurisë Kombëtare.


Bashkë me Ramën dhe Fatmir Xhafajn janë edhe anëtarë të tjerë te këshillit të sigurisë kombëtare. Takimi zhvillohet për mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare i lenë në axhende dy javë më parë.

Nga sa ka mësuar “Mapo.al”, Presidenti Meta, e ka mbledhur Këshillin e Sigurisë rreth orës 16:00 dhe po diskutohet për akuzat ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe për arrestimin e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Burime bëjnë me dije se tashme është vendosur largimi i Fatmir Xhafës, i implikuar së fundmi me vëllanë e tij në trafik droge.

Por ashtu si Tahiri, Xhafa do ikë i shoqëruar me ndryshime radikale në qeveri, ndryshime që Rama ka vendosur ti bëjë në Shtator.

Kjo për të përfituar nga mungesa e vëmendjes politike në verë dhe shoqërimi me idenë se po rifreskohet qeveria dhe Xhafa nuk po ikën si trafikant.

<
>
auto_Screenshot_41526482570 auto_presidenca1523532478


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas