Kryesore

Presidenti Meta bën një premtim të madh: Do të garoj në maratonë…


               Publikuar në : 11:22 - 20/05/18 |
mapo.al

Presidenti i Republikes, Ilir Meta, ka udhëtuar sot drejt Beratit jo pa qëllim dhe ka bërë një premtim të madh publikisht prej atje.


Ai mori pjesë sot në nisjen e maratonës së 6-të në Berat.

“Maratona është disiplina sportive që kërkon forcë, rezistencë, durim, besim dhe vizion për të arritur një finish të suksesshëm”,- shkruan ai në një status në Facebook.

“Urova pjesëmarrësit dhe bashkinë e Beratit për traditën e krijuar dhe premtova që vitin e ardhshëm do të jem dhe unë njëri ndër garuesit e maratonës”,- vijon me tej Presidenti i Republikes.

Ja statusi i plotë i Presidentit Meta në Fb:

“Një ditë e mrekullueshme sot në Berat, ku pata kënaqësi të merrja pjesë në startin e maratonës së gjashtë të Beratit, me pjesëmarrjen e gjeneratave të ndryshme nga gjithë trevat shqiptare.

Maratona është disiplina sportive që kërkon forcë, rezistencë, durim, besim dhe vizion për të arritur një finish të suksesshëm.

Urova pjesëmarrësit dhe bashkinë e Beratit për traditën e krijuar dhe premtova që vitin e ardhshëm do të jem dhe unë njëri ndër garuesit e maratonës”.

<
>
auto_33040798_1762905490422383_4272741905395089408_n1526806619 auto_Screenshot_101526806740 auto_32954289_1762905443755721_1329593966420557824_n1526806620 auto_32978833_1762905543755711_3135052038447038464_n1526806620


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas