Sport

Presidenti i Palermos zbulon gjithçka: Në janar e pret Spanja, Dibala largohet për 120 mln euro


               Publikuar në : 17:39 - 12/09/18 |
mapo.al

Maurisio Zamparini, presidenti i Palermos, klub ku Paolo Dibala luajtur para se të largohej drejt Juventusit, ka thënë se Alegri nuk e meriton një lojtar si ai.


“Çdo herë që Dibala qëndron në stol, më bën të dua të vuaj, ai është në stol për shkak të Alegrit. Ai nuk është trajner, le të vijë te Palermo dhe ta shohim sa i suksesshëm është.

“Dy vite më parë, i thashe Dibalas se do ta lejoja të largohej, por të qëndronte në Itali, pasi këtu do të rritej shumë si futbollist, dhe më pas të largohej.

“Tani mendoj se ai do të largohet, sepse Juventusi dëshiron të fitojë 120 milionë euro në janar, pasi kanë disa plane të tyre. Unë mendoj Dibala do të luajë në Spanjë, por ka oferta edhe nga Anglia”,- zbuloi presidenti i Palermos.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas