Kryesore

“Premtove dritën, solle errësirën e ferrit”

               Publikuar në : 19:52 - 02/12/14 |
mapo.al

basha konf


Akuza të ashpra ka bërë kreu i opozitës ndaj kryeministrit Edi Rama, pas deklaratës së këtij të fundit se, do të falen 80 për qind e kamatëvonesave nëse paguhet borxhi menjëherë.

Sipas tij, protesta e 22 Nëntorit ka bërë që kryeministri Rama të bëjë një hap pas.

“Marshimi i 22 nëntorit bëri që Rama të bëjë një hap pas, por sërish e ka lënë lakun në fyt”, tha Basha.

Sipas kryedemokratit. “Rama ka gjobitur padrejtësisht qytetarët. Rama ju thotë që, nëse paguani gjobën e padrejtë mbani kamatëvonesat, nëse e paguani në dorë atëherë ju falen”.

“Ai ka nxjerrë në këtë mënyrë anën e tij tjetër. Kjo është kriminale, pasi mijëra familje në vend janë në kufinjt e mbijetesës, mijëra të tjerë janë në varfëri dhe ju thotë qytetarëve paguani”, deklaroi Basha.

“Nuk janë rritur pensionet, sepse çmimet janë rritur, me çfarë të paguajnë”.

“Premtove dritën por solle errësirën e ferrit. Tani po bën gati rritjen e çmimit të energjisë”, tha kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë deklaratës për media.KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Jeni te lutur ju te redaksise se MAPO-s, edhe si miq te Bashes, t’i beni te ditur se eshte bere qeshark sa s’ka ku te veje. I kam votuar 9 here dhe me vjen shume keq qe jane katandisur ne kete derexhe. Po tregojini bre burra te perpunoje ndonje alternative politike nese din, sepse ka mbetur vetem duke kundershtuar cdo mase qe synon vendosjen e ligjit. A e kupton ai se eshte duke u vetevrare?

    Përgjigju ↓
  2. Ik more k…! Flet nje hajdu !! Ka goje edhe flet ! S’ke faj Ti ,por ata qe te lene ty te llapesh ! Ti duhet te ishe ne qeli tani ! Dhe do te vije nje dite…! MIZERABEL FUND
    E KRYE …!!!!!

    Përgjigju ↓
Pas