Kronika

Pranga presidentit të klubit të futbollit: Si u arrestua Gëzim Sallaku dhe vëllezërit
               Publikuar në : 10:29 - 07/11/18 |
mapo.al

22 persona janë arrestuar mbrëmjen e të martës në Itali, mes të cilëve dhe biznesmeni shqiptar Gëzim Sallaku dhe vëllezërit e tij.


Sipas medias italiane Bresciatoday.it, presidenti i klubit të futbollit Darfio, Gëzim Sallaku u arrestua me kërkesë të Drejtorisë së Antimafias italiane e prokurorisë së Breshias.

Media italiane shkruan se në pranga kanë rënë 3 vëllezërit e Gëzim Sallaku pasi i janë gjetur tre pistoleta që i mbanin pa leje.

Janë arrestuar vëllezërit Isuf, Taulant dhe Saimir Sallaku.

Nuk është e qartë ende lidhja mes personave të arrestuar por mësohet se policia ka ndërhyrë për të shkatërruar një organizatë kriminale të përbërë nga shqiptarë dhe italianë që merrej me trafikun e drogës në disa provinca në Itali.

Në shtëpinë e Sallakut u gjetën tre armë zjarri pa leje përkatëse si dhe një sasi municioni. Ato mbaheshin të fshehura në një hendek në garazhin e vilës së tij. Gjatë operacionit të Policisë Italiane u zbulua gjithashtu edhe një laborator droge në zonën e Bergamos, raporton “Ansa”.

Ende nuk ka informacione rreth emrave apo veprimtarive të shqiptarëve të tjetrë të arrestua, por pritet që detajet më të hollësishme të bëhen publike nga autoritetet italiane.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas