Kronika

Pranga dy bosëve shqiptarë të krimit, qëlluan me armë patrullën e policisë


               Publikuar në : 12:33 - 23/08/18 |
mapo.al

Dy emigrant shqiptar dhe dy grekë janë arrestuar mëngjesin e sotëm, pasi kanë qëlluar me armë kundër një patrulle policie.


Sipas mediave, shqiptarët dhe grekët janë pjesë e një bande të rrezikshme në Greqi që operojnë në ishullin Zakynthos.

Vend në të cilin është bërë dhe arrestimi i katër personave, që qëlluan mbi policinë.

Në kërkim është dhe një tjetër shtetas grek. Media lokale shkruajnë se të pestë janë bosa te krimit në ishull. Priten njoftime zyrtare nga policia.

NGJARJA

Në pasditen e së mërkurës në orën 17.30, oficerët e policisë kanë parë makinën me qira të dy shqiptarëve dhe bashkëpunëtorët e tyre dhe  vendosin ta bllokojnë, pasi ata kishin thyer rregullat e qarkullimit.

Makina e shqiptarëve ishte shoqëruar nga një motor me dy banorë.

Po ashtu gjatë aksionit u sekuestrua dhe një pistoletë dhe policët vendosën të mos reagonin për shkak të turmës së turistëve që ishin të pranishëm në zonën më të gjerë rreth incidentit.

Dy shqiptarët dhe bashkëpunëtorët e tyre morën mundësinë për të ikur edhe përkohësisht.

Por më pas ata vijuan aksionin dhe arrestuar dy shqiptarët dhe dy grekët.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas