KMR

Pozicioni që flini zbulon të fshehtat e personalitetit tuaj


               Publikuar në : 22:22 - 10/04/18 |
mapo.al

Pozicioni juaj i gjumit tregon shumë më shumë për ju nga se kishit menduar. Sidomos në qoftë se ju jeni një nga ata njerëz që gjithmonë flenë në të njëjtin pozicion. Nuk mund të toleroni asnjë ndryshim, sepse në të kundërt nuk do të mundeni të flini.


Në foton e mësipërme gjenden të ilustruara 4 pozicione e sigurisht ju mund ta gjeni veten tek njëri, por ka dhe njerëz që për t’i zënë gjumi duan një pozicion e më pas gjatë natës shtrihen në një mënyrë tjetër.

Drejt si qiri

Ky pozicion tregon se ju jeni një person i qetë dhe i rezervuar. Ju flisni dhe mendoni shumë me veten tuaj. Kjo është një gjë e mirë.

Të flesh në krahë

Ju jeni shumë i qetë dhe njeri paqësor. Ndonjëherë ju besoni shumë dhe kjo ju sjell probleme.

Të flesh me bark dhe duar nën jastëk

Ju jeni një njeri me një personalitet mikpritës. Ndonjëherë, ju nuk jeni shumë të mirë me emocionet tuaja dhe kjo ju shtyn të jeni tepër të ndjeshëm.

Kur përqafoni jastëkun

Në qoftë se ju nuk mund të flini pa përqafuar diçka, ju ndoshta i besoni të tjerëve pak më shumë se duhet. Ju jeni miku i besueshëm tek i cili njerëzit mund të shprehin çdo shqetësim.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas