Aktualitet, Arkiva 2

Policia italiane bllokon 440 kg kanabis dhe 10 kg heroinë që vinte nga Shqipëria

Policia ka bllokuar në një aksion 440 kg kanabis, 10 kg heroinë dhe 200 kg substanca përzierëse.


Nga aksioni janë arrestuar 16 shqiptarë. Linja e trafikut ishte nga Shqipëria në Itali me destinacion Zvicrën.  Aksioni i policisë italiane u zhvillua në disa qytete, Como, Milano dhe Genoa.

Hetimi për grupin kriminal kishte nisur prej disa muajsh, ndërsa mbrëmjen e djeshme u finalizua.

Droga transportohej nga Shqipëria nga grupi, ndersa ende nuk janë publikuar emrat e trafikantëve shqiptarë që janë arrestuar.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas