Aktualitet

Policia italiane bllokon 440 kg kanabis dhe 10 kg heroinë që vinte nga Shqipëria
               Publikuar në : 13:42 - 22/03/18 |
mapo.al

Policia ka bllokuar në një aksion 440 kg kanabis, 10 kg heroinë dhe 200 kg substanca përzierëse.


Nga aksioni janë arrestuar 16 shqiptarë. Linja e trafikut ishte nga Shqipëria në Itali me destinacion Zvicrën.  Aksioni i policisë italiane u zhvillua në disa qytete, Como, Milano dhe Genoa.

Hetimi për grupin kriminal kishte nisur prej disa muajsh, ndërsa mbrëmjen e djeshme u finalizua.

Droga transportohej nga Shqipëria nga grupi, ndersa ende nuk janë publikuar emrat e trafikantëve shqiptarë që janë arrestuar.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas