Aktualitet

Policia greke infiltron agjentë, goditet grupi shqiptar i trafikantëve

Shqiptaret pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës, u kapen teksa tentuan t’i shisnin policeve te infiltruar sasinë e drogës.

Operacioni mësohet të jetë zhvilluar në zonën e quajtur Moustheni në Kavalla.Pjesë e grupit kriminal edhe 4 shqiptarë të tjerë që ndodhen në burg, të moshës 25, 25, 29 dhe 34-vjeç, të cilëve u komunikua akuza.

Droga e sekuestruar ishte e ndarë në 18 pako me peshë të sakte 111 kg 936 gram. Gjithashtu u sekuestruan dhe  2 automjete dhe 7 celularë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas