Rusi 2018, Sport

Pogba e tepron, tallet me anglezët

Pol Pogba arriti që të varte medaljen e artë në Kupën e Botës. Mesfushori i cili aktivizohet tek Mançester Junatit ka qenë një nga pikat kyçe të Francës dhe në fund u shpërblye.


Gjithsesi, 25-vjeçari e ka tepruar disi me festën e bërë pas ndeshjes, teksa në një video të publikuar nga vetë ai, tallet me tifozët anglez, duke kënduar këngën “It’s coming home” , që ishte dhe një nga farzat që u përdor nga anglezët.

Ndoshta një veprim disi i nxituar, pasi vetë Pogba luan në Angli, megjithatë është marrë me sportivet dhe nga vetë tifozët e Juantit, të cilët e kanë shpërndarë videon e kësaj shakaje. Duket se “djajtë e kuq” më së shumti i gëzohen fakti se një prej lojtarëve të tyre doli kampion bote, sesa shakas pa kripë me këngën “hit” të përfaqësueses së tyre.

PasPara

1 koment

  1. Jevgu po jevg do te mbetet, asgje nuk ndryshon ne ADN e tij, pavaresisht se eshte kampion Bote.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas