Auto

Po vjen dimri, ja ç’duhet të keni kujdes tek makina juaj…


               Publikuar në : 19:22 - 14/11/18 |
mapo.al

Kur dimri vjen, është mirë që makina juaj të jetë në gjendje të përshtatet edhe me mot më të keq.


Më e rëndësishme është që të mos ketë prishje për shkak të të ftohtit dhe borës.

Sipas hulumtimeve, një makinë është dyfish më në rrezik që të prishet kur është në muajt e dimrit.

Më poshtë mund të gjeni cilat janë pikat kyçe, të cilat duhet të shikohen para hyrjes në dimër, sipas ekspertëve:

Kontrolloni baterinë e veturës

Kontrolloni anti-frizin

Kontrolloni ujin e xhamave

Kontrolloni dritat e jashtme

Gomat e dimrit


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas