Kryesore, Politika

Protesta/ ‘Po të çohet dhe po të fryhet’, i përzgjedhuri i Veliajt fyen Ramën…

Kryebashkiaku i natës në Tiranë, Briken Fejzullai ka reaguar lidhur me protestën e studentëve që sot ishte edhe më e madhe se dje dhe nesër u njoftua se do të ishte akoma më masive.

Me një ironi dhe koment që mund të duket banal, Fejzullai pikas Edi Ramën, teksa ky i fundit pati deklaruar se shqiptarët janë popull impotent.Kryebashkiaku i natës shkruan:

Harroje arrogancën dhe bëj gati vazelinën Edvin… se jo vetëm që po çohet, por edhe po fryhet.”
Nuk është hera e parë që Fejzullai, krahu i djahtë i Veliajt, shpreh pakënaqësi me politikat e ndjekura nga qeveria, por ndoshta posti që mban ia lejon të shprehë hapur kritikat. Burimi:/JOQ/

 

<
>
FEJ RAMA-780x405
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas