Kryesore

Protesta/ ‘Po të çohet dhe po të fryhet’, i përzgjedhuri i Veliajt fyen Ramën…


               Publikuar në : 19:14 - 06/12/18 |
mapo.al

Kryebashkiaku i natës në Tiranë, Briken Fejzullai ka reaguar lidhur me protestën e studentëve që sot ishte edhe më e madhe se dje dhe nesër u njoftua se do të ishte akoma më masive.


Me një ironi dhe koment që mund të duket banal, Fejzullai pikas Edi Ramën, teksa ky i fundit pati deklaruar se shqiptarët janë popull impotent.

Kryebashkiaku i natës shkruan:

Harroje arrogancën dhe bëj gati vazelinën Edvin… se jo vetëm që po çohet, por edhe po fryhet.”
Nuk është hera e parë që Fejzullai, krahu i djahtë i Veliajt, shpreh pakënaqësi me politikat e ndjekura nga qeveria, por ndoshta posti që mban ia lejon të shprehë hapur kritikat. Burimi:/JOQ/

 

<
>
FEJ RAMA-780x405


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas