Politika

Plumbat në Dhërmi, reagon Paloka: Siguria publike, katastrofë

“Siguria publike, ne pikun e sezonit turistik, katastrofe”, keshtu komenton deputeti demokrat, Edi Paloka pas ngjarjes qe ndodhi ne Dhermi. Sipas tij, policia nuk ka prioritet qytetaret.

Postimi i plote i Edi Palokes:Brenda nje dite, vetem dje, lajme qe ngjallin trishtim; familje qe jane nisur te gjejne qetesine ne pushime por perfundojne viktima te aksidenteve; pushues qe humbin jeten ne det ; ne mes te lokalit te mbushur edhe me turist te huaj, kercet pushka…

Policia ben deklarate “nuk ka asnje te lenduar”!!!

Sigurisht sepse policia nuk ka prioritet qytetaret. Policia e Agron Xhafajt eshte e angazhuar te percjelle tonelatat e droges drejt bregut tjeter. Eshte e angazhuar te krijoje alibite per krimet qeveritare. Policise nuk i intereson jeta dhe siguria e qytetareve, perkundrazi, ata jane kthyer ne rrezikun e qytetareve duke u vene ne sherbim te mafies ne pushtet.

PasPara

3 komente

  1. Foli papagalli i Saliut, i shkreti ky qe ka harruar se si ka qen policia dhe sa ka perparuar. Hapi syt o Paloke se ti kan mbyllur muret e shqupit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas