Sport

Plas skandali në Itali, shorti i Championsi-it i paracaktuar?


               Publikuar në : 14:36 - 13/04/18 |
mapo.al

U hodh para pak minutash shorti i Ligës së Kampionëve ku u mësuan 2 përballjet e raundit gjysmëfinal. Kampionët në fuqi të Realit do të përballen me Bajernin, ndërsa Liverpuli do të ndeshet me italianët e Romës.


Po a ishte i pastër shorti i sotëm? Mediat italiane kanë zbuluar një skandal 2 orë para hedhjes së shortit.

Në një fotot të postuar në rrjetet sociale, te klubi kryeqytetas po përgatiteshin të shisnin biletat për dy ndeshjet e dy javëve të ardhshme, kundër Xhenovës në Kampionat në datën 18 prill dhe kundër Liverpulit.

Edhe pse nuk ishte hedhur ende shorti, te Roma ishin të bindur që kundërshtari i tyre do të ishte Liverpuli.

A është më e besueshme UEFA. Pas kësaj ngjarje, dyshimet janë të mëdha, ndaj organit më të lartë të futbollit në Europë.

a39ab4115ad0e87ced3425565e147088


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas