Kryesore

Pikat e basteve të mbushura plot, gazetari sportiv ironizon: Kush tha që 1 milon njerëz nuk lexojnë


               Publikuar në : 13:15 - 26/08/18 |
mapo.al

INSTAT nxori së fundmi një raport ku tregoi se afro 1 milionë shqiptarë të moshës deri në 25 vjet nuk kishin lexuar asnjë libër. I nisur nga ky fakt, gazetari sportiv i “Top Channel” ka ironizuar me një foto nga një pikë basti në kryeqytet.


“Nuk e kuptoj ku i bëni këto sondazhe dhe si ju dalin 1 milion njerëz që nuk lexojnë…ja, dite e diel të gjithë duke lexu që në mëngjes…”, shkruan Tufa në “Facebook”.

Një ironi thërresë që tregon realitetin në Shqipëri. Të rinjtë nuk është se nuk lexojnë, ata lexojnë koeficientet e skedinave në pikat e basteve. Me të vërtet për të ardhur keq.

Tufa


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas