Kryesore

Pezullohet shefi i policisë në burgun e Fushë-Krujës, i dënuari tentoi vetëvrasjen
               Publikuar në : 14:55 - 11/08/18 |
mapo.al

Pezullohet nga detyra shefi i Policisë në burgun e Fushë-Krujës.


Bëhet fjalë për Tofik Sinanin, i cili u pezullua pasi një i dënuar tentoi vetëvrasjen. Mësohet se shtetasi me inicialet T.D. tentoi të vetëvritej, ndërkohë që familjarët bënë ankesë në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve.

Ka qenë avokatja e Popullit, Erinda Ballanca, ajo që ka kërkuar nisjen e hetimeve për rastin në fjalë, ndërkohë që në ambientet e vuajtjes së dënimit u dërguan edhe inspektorë.

Pavarësisht këtij hapi, përfaqësuesi i AP-së nuk u lejua të hyjë në burgun e Fushë Krujës.

Kujtojmë se para 10 ditësh në burgun e Fushë Krujës u dhunua dhe i dënuari Adriatik Lala, ndërsa dyshohet se pas kësaj ngjarje fshihet policia e burgut.


Etiketa: , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas