Sport

Pësoi goditje në tru para 1 viti, futbollisti i Ajax zgjohet nga koma

Futbollisti Abdelhak Nouri pësoi goditje në tru para një viti në një ndeshje të Ajax-it kundër Ëender Bremen në korrik të 2017, ku pësoi dëmtime të rënda të neuroneve.

Pasi mbeti i rrëzuar në fushë, 21-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, ku ka ndenjur në gjendje kome për më shumë se një vit dhe tashmë është zgjuar.Vëllai i tij, Abderrahim, ka ndarë një lajm pozitiv mbi Nour-in, i cili pësoi dëmtime serioze dhe të përhershme të trurit.

“Gjendja e tij neurologjike është më e mirë se disa muaj më parë. Fizikisht, është e vështirë, ai nuk e lëviz trupin, vetëm kokën, por nganjëherë del nga shtrati për t’u ulur në karrocën e tij me rrota. Mund të komunikosh me të”, është shprehur vëllai i futbollistit.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas