Politika

Pesë raste kur janë pranuar dekretet e Presidentit
               Publikuar në : 22:48 - 18/09/18 |
mapo.al

Nisur nga rasti i shqyrtimit në komisionin parlamentar të Veprimtarisë Prodhuese të Dekretit të Presidentit për “ligjin e tetarit”, Kuvendi i Shqipërisë publikoi edhe rastet e tjera kur ka ndodhur që janë pranuar dekretet e Presidentit të Republikës dhe janë bërë ndryshime në ligj.


Mes debateve me opozitën, mazhoranca pranoi dekretin e presidentit duke bërë dhe një ndryshim të rëndësishëm hapjen e garës, por kjo u kundërshtua nga opozita, e cila e konsideroi ligjin antikushtetues.

Më poshte rastet 5 rastet kur ka ndodhur qe është pranuar Dekreti i Presidentit të Republikes dhe janë bërë ndryshime ne ligj.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas