Aktualitet

Përvjetori i ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, 19 vite nga bombardimi i forcave serbe
               Publikuar në : 20:34 - 24/03/18 |
mapo.al

Më 24 mars të vitit 1999, NATO-ja filloi fushatën e bombardimeve kundër forcave serbe, e cila i dha fund luftës gati dyvjeçare në Kosovë.


Qytetarët dhe institucionet e Kosovës këtë fushatë të 19 viteve më parë, e shohin si vendimtare në çlirimin e vendit, ndërsa serbët dhe Beogradi zyrtar si agresion ndaj tyre.

Të dyja vendet ndërkaq janë përfshirë në një proces bisedimesh për të arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve.


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas