Kronika

Përplaset me motor, humb jetën 22-vjeçari shqiptar në Itali, baba i një vajze


               Publikuar në : 19:26 - 16/08/18 |
mapo.al

Një i ri shqiptar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Fano, në Italio. Shqiptari Gersi Ura, 22 vjeç, baba i një vajze të vogël 2 vjeçe, humbi jetën pasi u përplas me motor me anësoret e rrugës.


Ai po kthehej në shtëpi, tek partnerja e tij dhe vajza në lokalitetin e Tornos. Pak metra para se të mbërrinte, i riu është përplasur me motor dhe më pas ka rënë në hendekun në anë të rrugës.

Sapo kishte kaluar ora 6:15 kur 22-vjeçari, kamerier në Tavernën e Peshkatorëve në Lido di Fano, po kthehej në shtëpi pas një nate pune që ishte ndjekur nga disa orë me miqtë.

Urgjenca ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes e njoftuar nga dëshmitarët por mjeku nuk ka mundur të bëjë asgjë për të riun, vetëm ka konstatuar vdekjen. Policia ka nisur hetimet për shkaqet e aksidentit.

<
>
aksident-i-riu-770x432 Gersi-Ura Gersi-Ura-1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas