Bota

Përplaset helikopteri ushtarak, humbin jetën 18 persona
               Publikuar në : 18:40 - 30/08/18 |
mapo.al

Një helikopter ushtarak u rrëzua në rajonin e Oromiya të Etiopisë dhe të gjithë 18 personat e ndodhur në bord, duke përfshirë 15 ushtarë, u vranë.


Të tre të vdekurit e tjerë ishin civilë, tha agjencia e lajmeve etiopiane, Fana, ndërsa shkaqet e aksidentit janë ende nën hetim dhe nuk ka një version zyrtar.

Addisu Arega, një ministër rajonal i kabinetit të Oromiya, konfirmoi lajmin duke shkruar në Tweeter: Të gjithë pasagjerët në bord vdiqën. Shkaku i aksidentit është nën hetim. Ngushëllimet tona për familjarët”.

“Helikopteri po fluturonte nga qyteti lindor etiopian i Dire Dawa dhe u drejtua për në Bishoftu, rreth 60 kilometra në jug të kryeqytetit Addis Abeba”, tha Addisu.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas