Kryesore

Përplasen Enveristët dhe të përndjekurit


               Publikuar në : 18:34 - 29/11/14 |
mapo.al

enversitetIthtarët e Enverit dhe ish-të përndjekurit janë përplasur ditën e sotme në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në ditën e çlirimit.


Në fillim ish-anëtarët e partisë së Enver Hoxhës ata që marshuan dhe më pas ish-të pëndjekurit.

Partia Komuniste e Shqipërisë ka zhvilluar një marshim në bulevard me foto të Enver Hoxhës dhe me pankarta pro diktatorit Hoxha.

Rreth 100 përfaqësues të Partisë Komuniste mbanin në duar pankarta që shkruanin ‘Lavdi Enver Hoxhës’ dhe Partia Komuniste.

Ndërkaq, 29 nëntori është dite zie për ish-të perndjekurit politike.

Për këta kjo është një datë që e identifikojnë me ardhjen në pushtet të Enver Hoxhës.

U ndalën përballë presidencës, për t’ia thënë kreut të shtetit, mesazhin e tyre.KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas