Bota

Përmbytjet në Bodrum, makinat përfundojnë në det


               Publikuar në : 10:35 - 19/11/18 |
mapo.al

Reshjet e dendura të shiut shkaktuan përmbytje në qytetin turistik të Turqisë, Bodrum, në Detin Egje, raporton Anadolu Agency (AA).


Ujërat e rrëmbyeshëm morën çdo gjë para vetes në rrugët nga qendra e Bodrumit ndërsa për përmasat e përmbytjeve më së miri flasin automjetet e përmbysura dhe të shkatërruara plotësisht. Disa automjete nga parkingu në bregdet përfunduan në det.

Ndërtesat rezidenciale dhe komerciale në qendër të qytetit janë përmbytur dhe rrugët u mbuluan me baltë dhe mbeturina, të cilat u shkaktuan nga përmbytjet.

Autoritetet filluan pastrimin e rrugëve dhe ndërtesave mëngjesin e sotëm. Zjarrfikësit shpëtuan një burrë dhe një grua, automjeti i të cilëve përfundoi në det.

Agjencitë përgjegjëse pritet të përcaktojnë dëmet e shkaktuara nga përmbytjet e natës së fundit./AA


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas