Humor

Përmbytjet/ Meme-t që ironizojnë qeverinë po ‘thyejnë’ rrjetin…


               Publikuar në : 18:57 - 02/12/17 |
mapo.al

Përmbytjet po vijojnë tashmë prej dy ditësh në mbarë vendin, ku edhe këtë herë dëmet ekonomikë kanë qenë jo të pakëta.


Ndërkohë qeveria dhe strukturat shtetërore vazhdojnë operacionet e evakuimit dhe shpëtimit në zonat e përmbytura të vendit.

Por rrjeti është mbushur ndërkohë me meme satirike dhe ironizuese të cilat sërish vënë në dukje çedimin e strukturave shtetërore dhe atyre të pushtetit lokal për të evituar dëmet maksimale.

Qytetarët e kanë kuptuar se edhe pse është folur shumë për marrje masash dhe është premtuar po aq shumë, se situate të tilla si vitet e kaluara nuk do të përsëriteshin, përsëri e gjitha ka qenë një “deja vu” e rëndomtë.

Edhe këtë herë sin ë të gjitha situatat e ngjashme, qytetarët kanë shprehur mllefin e tyre me humor e satirë kundër qeverisë dhe kryeministrit Ramë, në formën e meme-ve në rrjetet sociale.

Ja disa prej tyre…:CLOSE
CLOSE
Pas